ÇİFTLİKLERİMİZ

Bugüne kadar yediğiniz tüm midyeleri unutun işte size Marmara bölgesinin en iyi midyelerinin yetiştiriciliğini yapan ve adeta Çanakkale’nin incisi haline gelen midye üretim tesisi: Gelibolu Deniz Ürünleri ve Gıda San. İth. İhr. tic. Ltd. Şti.

2012 yılında midye yetiştirme faaliyetlerine başlayan firmamız Çanakkale’nin ve Marmara bölgesinin en iyi midye yetiştirme çiftliği olarak hizmet vermektedir. Firmamızın en temel ürettiği ürünler arasında şunlar gelmektedir:

 • Canlı Çift Kabuklu Yumuşakçalar
  • Kara Midye
  • Tellina - Kum Şırlanı
  • Akivades - Japon
 • İşlenmiş/Dondurulmuş Çift Kabuklu Yumuşakçalar
  • Pastörize Tellina - Kum Şırlanı (Bütün Kabuklu)
  • Pastörize Akivades - Japon (Bütün Kabuklu)
 • Midye dolma
  • Taze Midye Dolma
  • Dondurulmuş Midye Dolma

Firmamıza ait 2 adet Kara Midye yetiştiricilik çiftliğimiz bulunmaktadır. Çiftlik alanları mikrobiyolojik ve kimyasal kirliliğin neden olabileceği riskli bölgelerden uzak şekilde konumlandırılmıştır.

İstiridye, midye ve deniz tarağı, akivades, tellina gibi çift kabuklular, bol miktarda protein ve omega içerikli yiyeceklerdir. Uzmanların da tavsiyesi üzerine belli periyotlarda bu ürünleri tüketmek sağlığınız için oldukça faydalı olur. Çanakkale’nin ve Marmara’nın en kaliteli midye çiftliğinden özenle üretilmiş midyeleri, çift kabuklu yumuşakçaları ve midye dolmalarını kolaylıkla bulabilir ve sağlığınız için güzel bir adım atmaya hemen başlayabilirsiniz.

Marmara bölgesinde özel olarak üretimin yapıldığı midye çiftliğimiz AB sağlık standartlarına ve Avrupa standartlarına uygun bir şekilde yapılandırılmıştır. Ayrıca Türk yetkili kurumları tarafından da rutin kontrolleri yapılan midye üretim çiftliğimizden farklı seçeneklerde hemen tüketime uygun ya da daha sonra tüketmek üzere geniş deniz ürünleri yelpazesine ulaşabilirsiniz.

Çift kabuklu yumuşakçalar veya midyeler ton balığına nazaran çok daha sağlıklıdır. Bu yüzden sofralarınızda ton balığı yerine kaliteli Çanakkale midye çiftliğimizden üretilmiş yüksek besleyiciliğe sahip çift kabuklu yumuşakçalara yer vermeniz sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için çok daha iyi olacaktır.

7/24 midye ve çift kabuklu deniz ürünleri yetiştiriciliğinin yapıldığı tesisimiz 29/06/2015 tarihli bakanlığımızın yazısı ile uygulamaya başlanan ‘’Su ürünleri İşletmelerine İhracat izni verilmesi, denetimi ve bu işletmelerin ürünleri ile bazı su ürünlerine sağlık sertifikası düzenlenmesi talimatı ‘’ ürün üretimi yapılmaktadır.

Ayrıca uzun ömürlü olması açısından üretim tesislerimizde bu ürünlerin işlenmiş ve dondurulmuş halini de görebilirsiniz. Bu sayede çok miktarda satın alabilir ve uzun süre kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

Deniz ürünleri deyince akla ilk gelen ürünlerden birisi de hiç şüphesiz midye dolmadır. Taze ve dondurulmuş seçenekleri ile ticari kullanım ya da kişisel tüketim için tesisimizden midye dolma bulabilirsiniz. Farklı seçenekte midye ve işlenmiş çift kabuklar üretimi ile firmamız Çanakkale’nin en iyi midye çiftliği olma özelliğine sahiptir.

ÇİFTLİK

ÇİFTLİKTEN GÖRÜNTÜLER

Gelibolu Deniz Ürünleri